Počasie si už pred štartom zahráva s Dobšinskou zimou 2018

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2018

Teploty tesne nad bodom mrazu, ale aj dážď so snežením. Presne takéto boli poveternostné podmienky v Dobšinej 48 hodín pred štartom Dobšinskej zimy 2018.

Ostáva presne 48 hodín do momentu, keď na trať Dobšinskej zimy 2018 vyrazí prvé súťažné vozidlo. Zároveň s približovaním sa tohto momentu pribúda viac a viac otázok, aké bude počasie v sobotu v Dobšinej a aké budú snehové podmienky na tratiach. Jedno je isté. Na Slovensku v posledných dňoch panuje pomerne teplé, dokonca v niektorých južnejších krajoch až jarné počasie. Sneh sa na väčšine územia roztápa a inak tomu nie je ani v Dobšinej. Napriek štvrtkovému raňajšiemu sneženiu, teplota vystúpila mierne nad bod mrazu a sneženie sa postupne zmenilo na mokrý sneh, ba dokonca iba na dážď. A to nie sú presne tie podmienky, ktoré by si organizátor, ale aj súťažné posádky predstavovali na “zimnú“ súťaž, ktorou Dobšinská zima jednoznačne je.

Na rýchlostných skúškach nachádzajúcich sa mimo mesta, ako máte možnosť vidieť aj na fotkách, snehová pokrývka ešte je a určite sa v priebehu spomínaných 48 hodín nestratí. Pri počasí, aké v tomto momente vládne v Dobšinej je však viac než jasné, z nej bude ubúdať. Čo sa týka rýchlostnej skúšky nachádzajúcej sa v Dobšinej, tu snehová pokrývka úplne zmizla.

Ako sa zdá, Dobšinská zima, rovnako ako v minulom roku bude opäť s meniacim sa povrchom rýchlostných skúšok. To znamená, že pre súťažné posádky bude veľmi dôležitá správna voľba pneumatík. Jedine, že by sa nad Dobšinčanmi zmilovali nebesá a avizované sobotné sneženie by prišlo predčasne, už v piatok. Ale toto je zatiaľ iba zbožné prianie.

Miro Majláth