Dobšinská zima 2018 štartuje

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2018

Úvodné podujatie seriálov RRP a MRC, Dobšinská zima 2018 štartuje práve v tomto okamihu. Námestie v Dobšinej sa postupne zapĺňa súťaženia chtivými posádkami a organizátor štartuje súťaž.

Dnes, v piatok 2.2.2018 úderom 18:00 hodiny administratívnym preberaním oficiálne odštartuje podujatie Dobšinská zima 2018. O pol hodiny neskôr sa otvoria pre súťažiacich aj priestory technického preberania. V rámci oboch spomínaných preberaní očakáva organizátor podujatia Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná celkovo osemdesiatpäť súťažných posádok, ktoré sa prihlásili na Dobšinskú zimu 2018. Koľko z nich sa skutočne postaví zajtra (3.2.2018) o 11:00 hodine na štart sa však dozvieme až po spomínaných preberaniach. Jedno je isté, v Dobšinej zajtra fanúšikovia rally súťaží zažijú určite nielen výbornú, ale hlavne poriadne náročnú rally súťaž.

Poriadne náročná bude hlavne z dôvodu nepriazne počasia, ktoré v Dobšinej už od štvrtkového večera panuje. Celonočný, ale aj celodenný vytrvalý dážď mení každou hodinou tvár dobšinských rýchlostných skúšok. Po včerajšom snehu o ktorom sme vás informovali prostredníctvom fotografií už na niektorých miestach ostali iba poriadne veľké vodné plochy, niekde iba kopa rozbahnenej pôdy. Organizátor sa však rozhodol proti nepriazni počasia postaviť čelom a aj dnes počas celého dňa sa snažil udržať zjazdnosť meraných úsekov v prijateľnej forme. Riešením by určite bol poriadny nočný mráz, no či príde, alebo nie je veľmi otázne. Jedno je však isté. Dobšinská zima 2018 zajtra (3.2.2018) určite odštartuje a fanúšikovia rally sa majú na čo tešiť.

Miro Majláth