DOBSINSKA ZIMA plagat A2

Zoznam prihlásených na Dobšinskú zimu 2016 sa napĺňa

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2017

Do štartu jubilejného XV. ročníka Dobšinskej zimy ešte ostávajú tri týždne, už dnes sa zoznam prihlásených každým dňom rozširuje.

Je síce pravda, že v ňom ešte veľké mená posádok, ktoré poznáme zo slovenských rally majstrovstiev ešte veľmi nevyskytujú, zato zoznam súťažiacich v rámci Mini Rallycupu je už takmer zaplnený a ku dnešnému dňu tu figuruje takmer štyridsať súťažných posádok. Ak v tomto momente vezmeme v úvahu fakt, že uzávierka prihlášok končí až 29.1.2016 (prvá s redukovaným vkladom 26.1.2016), treba uznať, že organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná, ale aj fanúšikovia rally súťaží sa veru majú aj v toto smere na čo tešiť.

Prípravnú časť Dobšinskej zimy 2016 zhodnotil tajomník súťaže Pavol Kušnier: „Zatiaľ sme spokojní. Prihlášky pribúdajú každým dňom, aj keď tu musím pripomenúť súťažiacim, že prihlasovacie vklady od nich trochu viaznu, verím však, že aj toto sa v budúcich dňoch napraví. Aj z toho dôvodu by som rád všetkých upozornil, že v prípade platby priamo na mieste, čiže v Dobšinej,  bude táto položka vyššia. Počasie je výborné, neustále mrzne a už nám nasypalo aj trochu snehu. Verím, že v nasledujúcich dňoch ešte niekoľko centimetrov pripadne a my sa po minuloročnej, viac jarnej ako jesennej rally súťaži budeme môcť tešiť opäť na pravú zimnú súťaž so všetkým, čo k nej patrí. Urobili sme v tomto roku aj nejaké úpravy na trati a pevne verím, že budú všetkými súťažiacimi prijaté iba kladne. Nielen množstvo súťažiacich, ale aj aktuálne počasie určite poteší aj divákov, ktorých sa každoročne v Dobšinej zíde neskutočné množstvo.“

Dobšinská zima 2016 odštartuje dňa 4.2.2016 a na štarte by diváci mali mať opäť možnosť sledovať nielen súťažiacich zo Slovenska, ale aj blízkeho zahraničia.

Zoznam prihlásených jazdcov