Logo Dobšinská zima 2017

(Takmer) osemdesiatka prihlásených na Dobšinskú zimu 2017

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2017

Do štartu Dobšinskej zimy 2017 ostáva už iba pár dní. Dnes zverejnil organizátor konečný zoznam prihlásených. Ten v sebe zahŕňa presne sedemdesiatosem štartujúcich.

V bojoch o Dobšinský pohár sa divákom predstaví trojica vozidiel špecifikácie R5 za volantmi ktorých sa predstavia Vlastimil Majerčák, Roman Odložilík, či Ondřej Bisaha. Okrem nich budú mať diváci v sobotu 4.2.2017 možnosť sledovať aj desiatka vozidiel Mitsubishi Lancer EVO IX. Ani v týchto vozidlách nebudú sedieť žiadny začiatočníci, veď mená ako Igor Drotár, Tibor Cserhalmi, Josef Semerád, Tomáš Kukučka, Štefan Rosina, Marek Špavelko, Štefan Banyász, ale aj iní jazdci, ktorých poznajú fanúšikovia automobilového športu nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. V rámci Dobšinského pohára sa celkovo predstaví tridsaťdva súťažných posádok.

V rámci prvého kola Mini rallycupu to bude zvyšných štyridsaťšesť súťažiacich medzi ktorými nebudú chýbať ani Michal Žiak, či Igor Piatka a Marek Pazderák na Mitsubishi Lancer. Už v minulej správe sme spomínali, že Dobšinskej zimy 2017 sa zúčastnia aj, víťaz skupiny A1 Juraj Schwarzbacher, víťaz skupiny A2 Milan Škopinský, či víťaz skupiny A3, Marek Pikula. Z minuloročných víťazov uvidíme aj víťaza skupiny Z6 Martina Jurečku.

Určite zaujímavé bude sledovať aj osmičku jazdcov na vozidlách Lada, či kopciarov Patrika, ale aj Jara Puršovcov, či rallystov Maťa Pavlíka a Tomáša Vrábela.

Ak k už spomínaným štvorkolkám, ktorých sa v Dobšinej predstaví celkovo dvadsať pripočítame ďalších päťdesiatosem vozidiel s jednou poháňanou nápravou, ostáva už iba konštatovať, že na Dobšinskú zimu 2017 sa v sobotu 4.februára 2017 vycestovať jednoznačne oplatí. Navyše ak je už vopred jasné, že v štartovom poli sa prezentujú posádky zo štyroch európskych krajín.

Viac informácií nájdete na www.dobsinskykopec.com