Dobšinská zima 2018 odštartuje nielen sezónu, ale aj seriál Regionálny Rally Pohár

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2018

Presne mesiac ostáva do štartu novej rally sezóny na Slovensku. Tú odštartuje Dobšinská zima 2018 v rámci Regionálneho Rally Poháru.

Podujatie Dobšinská zima už po pätnásťkrát odštartovalo slovenskú rally sezónu. Vždy však v podobe amatérskej rally súťaže, zaradenej maximálne do seriálu Minirally Cup. Táto éra však v roku 2018 končí a o slovo sa hlási nová éra, éra v spojení so Slovenskou asociáciou motoristického športu.

Pýtate sa ako je to možné ? Jednoducho. Organizátor podujatia, Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná prišiel s návrhom zaradiť toto exkluzívne podujatie, konajúce sa ako jediné na Slovensku v zajatí snehu a ľadu, prišiel s požiadavkou o zaradenie do seriálu Regionálny Rally Pohár, ktorý je registrovaný pod SAMŠ, pričom v takomto pohári je možný aj štart amatérskeho seriálu a preto sa v Dobšinej predstavia aj súťažiaci v rámci Minirally Cup. Keďže spomínanej požiadavke Rally komisia SAMŠ vyhovela, na tratiach Dobšinského kopca 2018 budeme mať možnosť sledovať oficiálne rally podujatie, s množstvom súťažiacich, ale ako už býva v Dobšinej zvykom, aj najnovšiu rally techniku spojenú so špičkovými rally jazdcami.

Viac informácií o podujatí Dobšinská zima 2018 sa dozviete z oficiálnej web stránky organizátora http://zima.dobsinskykopec.com, kde nájdete zverejnené Zvláštne ustanovenia a podrobné informácie o podujatí. Samozrejme prihlasovanie pre súťažiacich je už spustené na web stránke http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Dobšinská zima 2018 odštartuje dňa 3.2.2018, pričom pre súťažiacich, ale aj fanúšikov rally súťaží pripravil organizátor Autoklub EHC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná nádherné, ale zároveň aj poriadne náročné trate. Jediné v čo teraz všetkým ostáva dúfať, že do príprav sa zapojí aj Pani Zima, ktorá do Dobšinej začiatkom
februára privanie množstvo snehu a ľadu.

Miro Majláth