Spustené prihlasovanie

Posted on Posted in Aktuality, Dobšinská zima 2022

Dnešným večerom bolo spustené prihlasovanie sa do súťaže Dobšinská zima 2022, ktorá sa uskutoční v polovici februára na priľahlých tratiach v okolí mesta Dobšiná.

 

Po niekoľkoročnej pauze sa fanúšikovia motoristického športu znova dočkali. V dňoch 11. – 12. februára 2022 sa uskutoční XVII. ročník obľúbenej automobilovej súťaže. Už tradične je centrum Dobšinskej zimy situované do srdca mesta, na Námestie baníkov. V priestore okolo Riaditeľstva, ktoré je tentoraz v budove Mestského úradu (48°82´02,09´´N, 20°36´60.43´´E), bude umiestnený nielen štart a cieľ súťaže, ale aj servisné parkovisko (Námestie baníkov a priľahlé plochy).

 

Podujatie sa jazdí ako jednodňová voľná amatérska súťaž. Administratívne preberanie prebehne v piatok 11. februára 2022 od 13.00 na Riaditeľstve súťaže. Samotný štart pretekov je naplánovaný na ráno 12. februára 2022, na ôsmu hodinu. Organizátori pripravili pre súťažné posádky jednoetapovú súťaž zloženú z dvoch sekcií. Sedem rýchlostných skúšok meria dokopy 25 km, pričom celková dĺžka trate je takmer 90 km. Všetky detaily XVII. ročníka Dobšinskej zimy 2022 sú publikované v Zvláštnych ustanovenia. Časový harmonogram bude zverejnený neskôr.

 

Súťažné posádky nájdu Zvláštne ustanovenia a prihlášku do súťaže na webovej stránke podujatia v sekcii „Jazdci“. Informácie súvisiace s vývojom pandemickej situácie budú zverejňované priebežne, podľa aktuálneho vývoja.

 

Ľuboš Kašický